27 грудня 2016 р.

Новорічне свято

Новий рік та Різдво Христове асоціюється в багатьох людей із новорічною яскраво прибраною красунею ялинкою. Святковий настрій гостріше відчувається, коли в оселі пахне хвоєю.
Кому особливо кортить обдарувати себе та своїх близьких, а особливо дітей передсвятковим настроєм, поспішають придбати та прикрасити новорічне деревце вже задовго до свят.
Треба відмітити, що масова нелегальна заготівля ялинок у передноворічні свята є одвічною проблемою як в Україні, загалом, так і в нашому краї. Для запобігання реалізації незаконно заготовлених ялинок введено маркування всіх легально заготовлених ялинок пластиковими бірками або самоклеючими етикетками з номером та штрих-кодом.
Для забезпечення наших краян легально заготовленими новорічними ялинками ДП "Коломийське лісове господарство" організувало ялинковий базар, біля магазину «Лісовичок», який розташований при виїзді з м. Коломиї на трасі Коломия – Івано Франківськ. Вартість ялинок змінюється в залежності від висоти і становить від 40 грн. до 110 грн.
А тому звертаємось із проханням до всіх жителів та гостей нашого краю бути свідомими, не купувати ялинки, які можуть бути заготовлені з порушенням законодавства. Кожен бажаючий може дізнатися про походження придбаної ним новорічної ялинки, ввівши номер із самоклеючої етикетки чи бірки на сайті www.ukrforest.com. безкоштовно.


9 листопада 2016 р.

Осіння посадка лісових культур в ДП «Коломийське лісове господарство»

Для лісівника - створення лісових насаджень – завжди стоїть на першому плані адже це звичний процес, якому приділяється значна увага. Осінні терміни посадки проводять з моменту опадання листя і до стійких заморозків. Останніми роками, зі зміною кліматичних особливостей, потребує зміна традиційних підходів до термінів посадки лісу. Перевагами осінньої посадки є відсутність високих температур, нижча інтенсивність випаровування вологи та саджанці перебувають у стані біологічного спокою що навесні дає кращу приживлюваність.            
Сприятливі погодні умови дали  можливість працівникам ДП «Коломийський лісгосп» здійснити позапланову осінню посадку лісу на площі 9,2 га. Найбільшу активність проявили Отинійське  л-во – 4,5 га., Шепарівське л-во  – 2,2 га., та Заболотівське  л-во – 2,5 га. Створення лісових культур проводилося посадковим матеріалом вирощеним у власних розсадниках лісництв. Так висаджено 22 тис. шт. саджанців головних лісоутворюючих порід.  





Також тривають роботи по механізованій підготовці ґрунту для весняної посадки лісу на 2017 рік. На даний час зроблено 32,0 га підготовки ґрунту.

28 жовтня 2016 р.

Дбають про душу планети

Ліс – справжній, живий скарб нашої землі. Важко переоцінити значення, яке відіграє лісове господарство для економіки держави, як і чинник величезного позитивного природного і екологічного впливу на навколишнє середовище. Недаремно кажуть, що ліс – це душа всієї планети. А відповідальність за те, щоб його берегти і примножувати несуть лісівники. Отож, напередодні професійного свята, Дня працівника лісу, ведемо розмову з директором ДП «Коломийський лісгосп» Василем Синітовичем.
– Пане Василю, одне з найважливіших завдань лісгоспу є відновлення лісів, підвищення їх продуктивності, наскільки затратна ця справа? Що зроблено в цьому напрямі?
– Цьогоріч ми провели посадку лісових культур на землях державного лісового фонду на площі 80 га. Також проводили догляд за лісовими культурами на площі 397 га, на що витратили 257 тис. грн. Затрати на рубки догляду в молодняках склали 151 тис. грн. Щоосені ми, зазвичай, засаджуємо 15-20 га, але якщо й далі стоятиме така посушлива погода, не ризикнемо. Утім, ми уже подбали про підготовку грунту під майбутні посадки – провели оранку.
– Гордість лісгоспу – лісонасіннєва плантація, де вирощуєте унікальні породи дерев. Знаємо, що вирощений посадковий матеріал користується неабияким попитом в інших лісових господарствах України.
– Так, ми реалізовуємо насіння у дев’ять областей України. Цьогоріч весною на площі 2,5 га було закладено плантацію модрини європейської другого порядку. У перспективі плануємо розширити плантації модрини європейської до 5 га та на площі 15 га плантації дугласії зеленої, ялиці білої, ялини європейської. Ці плантації стануть постійною базою для одержання селекційного насіння, що дасть змогу докорінно поліпшити продуктивність та якість наших лісів. Від реалізації декоративно посадкового матеріалу ми вже отримали 29 тис. грн., а від реалізації насіння – 184 тис. грн.
– Не за горами зима і опалювальний сезон. Чимало хто вже подбав про твердопаливний котел, отож, вочевидь, у вас збільшився попит на дрова?
– Так, і якщо раніше ажіотаж, як правило, відчувався з початком опалювального сезону, то багато хто уже встиг придбати у нас дрова. Хочу наголосити, що ми розуміємо і потребу, і фінансову скруту людей, тож якщо для підприємств ціна за один м куб. 426 грн., то для населення – 262 грн.
– Лісгосп – одне з небагатьох підприємств, яке нині почувається стабільно, тож, вочевидь, у змозі подбати і про себе, і про державу, ще й іншим допомагаєте?
– Від початку року ми сплатили обов’язкових платежів та зборів до зведеного бюджету в сумі 4664 тис. грн., єдиного соціального внеску – 1504 тис. грн. Працює в лісгоспі 173 особи, середньомісячна зарплата на одного працюючого – 4638 грн. Наш колектив щомісяця свій одноденний заробіток перераховує колегам-лісівникам зі Сходу.
– Про що вдалося цьогоріч подбати, аби полегшити працю лісівників?
– Ми повністю перейшли на механізований догляд, тепер де трактор не пройде, даємо раду мотокосами. Подбали про механізований полив плантацій. Переобладнали лісовози. Плануємо придбати рубильну машину, щоб ефективніше використовувати деревину від рубок догляду. Зроблено багато, адже колектив у нас працьовитий, відповідальний, тут трудяться люди, які віддали улюбленій справі більшу частину свого життя. Серед кращих – тракторист на трелюванні лісу Печеніжинського лісництва Володимир Лазарук, лісничий Чернелицького лісництва Ігор Гринів, водій лісовозної автомашини транспортного цеху Петро Самокишин, майстер лісу Шепарівського лісництва Мирослав Милитчук – учасник АТО, представник славної династії лісоводів, лісоруб 6 розряду лісопункту Володимир Венц. З нагоди професійного свята складаю щиру вдячність усім працівникам, ветеранам лісового господарства за невтомну працю і самовідданість. Здоров’я, щастя, добра і достатку.
– Із задоволенням приєднуємося до вітань, адже ДП «Коломийський лісгосп» у числі найактивніших наших передплатників, отож, ми й надалі розповідатимемо про ваші здобутки й досягнення, про те, що наш зелений щит планети – у надійних руках.

Спілкувалися Валентина БЛИЗНЮК, Вікторія КОХАН.
Газета "Вільний голос" від 19 вересня 2016

25 жовтня 2016 р.

Виїзна сесія обласної ради та нагородження в конкурсі на кращий малюнок «Ліс домівка для тварин»

У п'ятницю, 21 жовтня 2016 року у селищі Вигода Долинського району відбулася виїзна сесія обласної ради, у роботі якої брав участь голова облдержадміністрації Олег Гончарук.
На розгляд депутатів обласної ради винесено ряд важливих питань, зокрема, про стан використання лісових ресурсів на території області, проект обласної цільової Програми розвитку лісового та мисливського господарства Івано-Франківської області на 2017-2021 роки, внесення змін до обласної комплексної Програми соціального захисту населення Івано-Франківської області у 2012-2016 роках, внесення змін до обласного бюджету на 2016 рік.
Також було нагороджено за зайняте друге місце третього етапу  конкурсу кращого малюнку на тему «Ліс домівка для тварин» учень Печеніжинської спеціальної загальноосвітньої школи – інтернату  Гуцуляка Віталія Миколайовича призом планшет.




29 червня 2016 р.

Конкурс на кращий малюнок

   ДП «Коломийське лісове господарство» провело конкурс на кращий малюнок і твір на лісову тематику серед учнів шкіл – інтернатів для дітей з особливими потребами.
Головною метою конкурсу є підвищення рівня усвідомлення школярами ролі та значення лісу в житті людини, формування екологічної свідомості особистості, розширення та поглиблення знань з основ лісівництва, виявлення обдарованої та талановитої молоді і залучення її до співпраці з державними лісогосподарськими підприємствами.
   В конкурсі взяли участь учні Печеніжинської спеціальної загальноосвітньої школи – інтернату, Коломийського та Залучанського дитячого будинку – інтернату.
Керуючись положенням про конкурс на кращий малюнок і твір на лісову тематику серед учнів шкіл – інтернатів для дітей з особливими потребами, яка проводиться за ініціативи Державного агентства лісових ресурсів України та Товариства лісівників України, керуючись колдоговором, за погодженням з профкомом, на основі протоколу засідання робочої групи з проведення конкурсу та
після ознайомлення з малюнками конкурсна комісія вирішила:
   1.Нагородити грамотою та грошовою винагородою за зайняте перше місце за кращий малюнок на тему «Ліс домівка для тварин» учня Печеніжинської спеціальної загальноосвітньої школи – інтернату  Гуцуляка Віталія Миколайовича в сумі 1000,00 грн.
 

   2.Нагородити грамотою та грошовою винагородою за зайняте друге місце за кращий малюнок на тему «Ліс домівка для тварин і птахів» ученицю Коломийського дитячого будинку – інтернату Міську Олександру Вікторівну в сумі 500,00 грн.

   3. Нагородити грамотою та грошовою винагородою за зайняте третє місце за кращий малюнок на тему «Живуть дерева – живемо й ми» ученицю Печеніжинської спеціальної загальноосвітньої школи – інтернату  Тафійчук  Марію Василівну в сумі 300,00 грн.

   4. Нагородити грамотою та заохочувальною грошовою винагородою за кращий малюнок на тему «Збережемо ліс» ученицю Залучанського дитячого будинку – інтернату  Белей Уляну Василівну  (дівчинка з фізичними вадами малює зубками) в сумі 500,00 грн.
   Висловити подяку директорам та учням  Залучанського, Коломийського дитячих будинків – інтернатів, Печеніжинської спеціальної загальноосвітньої школи – інтернату, які приймали активну участь у проведенні конкурсу на кращий малюнок і твір на лісову тематику серед учнів шкіл – інтернатів для дітей з особливими потребами.
 


7 червня 2016 р.

Громадскість про нас.

Стаття в газеті "Вільний голос" від 26 травня 2016 року. 
"Зелений щит життя"


Інформація про проведення профілактичних та попереджувальних заходів з охорони лісів від пожеж станом на 01.06.2016 року

Інформація про проведення профілактичних та попереджувальних заходів з охорони лісів від пожеж станом на 01.06.2016 року


Інформація про лісопорушення та хід розгляду справ в правоохоронних органах станом на 01.06.2016 року

Інформація про лісопорушення та хід розгляду справ в правоохоронних органах станом на 01.06.2016 року.


13 травня 2016 р.

Створення нових лісонасінневих плантацій в ДП «Коломийський лісгосп»

  Головним завданням сучасного лісівництва в Україні є підвищення продуктивності і покращення якості лісів, чого намагається досягти та впроваджує ДП «Коломийське лісове господарство».
  Для виконання поставленого завдання лісівники підприємства вирішили створити лісонасіннєву базу на селекційній основі шляхом створення лісо насіннєвих плантацій модрини європейської (Larix decidua), ялиці білої (Abies alba), ялини європейської (Picea excelsa) та дугласії зеленої (Pseudotsuga taxifolia).  В 1983 р. Харківським філіалом інституту «Союзгіпролісгосп» розроблено проект створення лісонасіннєвої плантації площею 50 га в урочищі «Глибока» Шепарівського лісництва.

  Плантацію створювали на місці суцільної вирубки дубово – грабового насадження віком 25-35 років.  Після вирубки проводили суцільне розкорчовування з наступним переорюванням і культивацією. Перед закладкою плантації провели ряд підготовчих робіт; огорожу території, будівництво внутрішніх доріг, влаштування канав та розбивку полів і лише після цього приступили до закладки плантації.




  Для закладки плантацій використовувались прищеплені саджанці модрини європейської , ялиці білої, ялини європейської та дугласії зеленої для цього було використано живці зібрані із 73 плюсових дерев в Івано-Франківській, Львівській, Чернівецькій областях. При закладці застосовувалась лінійна схема змішування клонів  цим самим досягається порівняно надійна ізоляція клонів від самозапилення. Розміщення клонів в ряду становить 6 м, між рядами 10 м.
  З 1985 по 1987 роки було створено плантації першого порядку на площі 30 га., з них  модрини європейської 5,0 га., ялиці білої 15 га., ялини європейської 5,7 га., дугласії зеленої 4,3 га., при цьому було висаджено 4905 саджанців.
  Плодоношення на плантаціях розпочалось з 1992 р. І якість заготовленого насіння з кожним роком все покращувалась. Так в 2015 році  було заготовлено 374 кг. насіння (модрини європейської - 60 кг першого класу;  дугласії – 45кг схожість 52 %; ялиці білої – 179 кг першого класу; ялини європейської – 89 кг першого класу).  Весною 2016 року на площі 2,5 га було закладено плантацію  модрини європейської другого порядку. В перспективі планується розширення плантації модрини європейської до 5,0 га. та створення нових плантацій дугласії зеленої, ялиці білої, ялини європейської на площі 15 га.


   Так як в подальшому ці плантації стануть постійною базою для  одержання селекційно покращеного насіння, а отже запорукою виконання поставленого лісівниками завдання – докорінного покращення продуктивності та якості наших лісів.
  Також для забезпечення лісгоспу високоякісним посадковим матеріалом на території лісонасіннєвого господарства проводиться посів селекційно – покращеного насіння ялиці білої, дугласії зеленої та модрини європейської.

  Для успішного вирощування посадкового матеріалу створені посівні відділення, які  забезпечено водопостачанням  (проведена система штучного поливу), притінення та можливість захисту від ранніх приморозків. В подальшому цей посадматеріал  використовуються для створення лісових культур. 
  Основна частка заготовленого насіння підприємством реалізовується іншим лісгоспам.

22 квітня 2016 р.

"Сезон тиші" з 1 квітня по 15 червня 2016 року

З 1 квітня по 15 червня оголошується «сезоном тиші» - у період масового розмноження диких тварин.
В березні народжуються дитинчата зайця-русака.  Вже з народження звірята проворні, пухнасті з розплющеними очима. Через п’ять-шість днів починають їсти, а через кілька тижнів вже готові до самостійного життя.
В квітні у диких кабанів народжуються смугасті поросята. Вони з нетерпінням чекають настання вечірніх сутінків і під їх покровом виходять на полювання, добуваючи з лісової підстилки шкідливих комах, червів та страшних ворогів молодих соснових насаджень – личинок хрущів. 
У травні-червні народжуються рудуваті з білими плямами козуленята, які перші дні лежать – не ворухнуться в густій високій траві. Лише цілковита нерухомість і строкате плямисте забарвлення малят козулі і оленів добре маскуючи їх серед оточуючого середовища оберігають їх від численних ворогів.
Доля народженого молодняка диких корисних тварин перебуває в цілковитій залежності від того, які умови будуть створені в цей період.
В цей період треба дотримуватись: якнайменше турбувати диких тварин, не заважаючи їм піклуватися про потомство. Присутність людей у місцях, де живуть дикі тварини створює так званий «фактор турбування» який викликає у диких тварин стан постійного напруження, порушується ритм їх життєдіяльності.
Використання лісових ресурсів і проведення лісогосподарських заходів повинні здійснюватися з урахуванням збереження сприятливих умов для розмноження диких тварин. У період розмноження диких тварин лісова охорона та єгерська служба мисливського господарства особливу увагу мають приділяти для створення найкращих умов для розмноження диких тварин та вигодовування молодняка.
Виконання всіх цих заходів сприятиме збагаченню нашої природи, швидкому відтворенню і збільшенню чисельності корисних диких тварин.
Охороняючи мисливських диких тварин ми збільшуємо багатство природи, частиною якої являється і сама людина.

Міжрайонний мисливствознавець ДП «Коломийський лісгосп»    М. Ткач


1 квітня 2016 р.

Лісокультурна компанія 2016 року

Ось і закінчилась весняна лісокультурна компанія 2016 року. Посаджено культур на площі 79,7 га.  та залишено під природне поновлення 41,4 га.
До весняної лісокультурної кампанії 2016 року лісівники підготувалися заздалегідь. Упродовж 2015 року було виконано низку підготовчих робіт: в розсадниках вирощено 137 тис. штук стандартного садивного матеріалу сіянців та саджанців, заготовлено 3347 кг насіння деревно-чагарникових порід.

25 березня 2016 р.

Інформація з охорони лісу від пожеж за 2015 рік

Інформація з охорони лісу від пожеж за 2015 рік


Інформація про лісопорушення за 2015 рік

Інформація про лісопорушення за 2015 рік


Мисливське господарство

 Накази про проведення полювання у мисливський сезон 2015-2016 рр.
- Наказ №28 від 08.08.2015р. Про виділення відтворювальних ділянок Коломийський РО УТМР
- Наказ №202 від 04.07.2015р. Про виділення відтворювальних ділянок Снятинський РО УТМР
- Наказ №81 від 11.09.2015р. Про виділення відтворювальних ділянок ДП Коломийський лісгосп
- Наказ №196 від 08.06.2015р. Про проведення полювання у мисливський сезон 2015-2016р. на території угідь Снятинської районної організації УТМР
- Наказ №8 від 25.06.2015р. Про проведення полювання у мисливському сезоні 2015-2016р. на території угідь Городенківської районної організації УТМР
- Наказ №19ВД від 03.04.2015р. Про проведення полювання у мисливський сезон 2015-2016р. на території угідь Коломийської районної організації УТМР
- Наказ №69 від 16.07.2015р. Про проведення полювання парнокопитних та хутрових тварин на території ДП Коломийське лісове господарство в мисливський сезон 2015-2016р.

- Інформація про охорону державного мисливського фонду станом на 01.01.2016 р.
- Перелік користувачів мисливських угідь Коломийський, Городенківський, Снятинський  райони.
- Облік мисливських тварин користувачів мисливських угідь Коломийський, Городенківський, Снятинський  райони
- Ліміти використання мисливських тварин державного мисливського фонду мисливськими господарствами Коломийський, Городенківський, Снятинський  район



- Прейскурант цін на добування копитних в сезоні 2015-2016рр.
- Калькуляція на ліцензії і послуги та граничні рівні тарифів на мисливські трофеї добуті мисливцями (сезон 2014-2015рр.) ДП Коломийський лісгосп



24 березня 2016 р.

Продаж декоративного садивного матеріалу

Наше підприємство вирощує декоративний садивний матеріал та реалізує по таких цінах вказаних у прайс листі:
Прайс на декоративний садивний матеріал на 2016 рік


Інформація про проведення лісокультурних робіт за 2015 рік та проект на 2016 рік

Інформація про проведення лісокультурних робіт за 2015 рік
Зведена відомість проектів лісових культур на 2016 рік


Перелік лісових ділянок, відведених для заготівлі деревини в порядку рубок головного користування, рубок формування та оздоровлення лісів та інших рубок, пов'язаних і не повязаних з веденням лісового господарства у 2015 році

Перелік лісових ділянок, відведених для заготівлі деревини в порядку рубок головного користування, рубок формування та оздоровлення лісів та інших рубок, пов'язаних і не повязаних з веденням лісового господарства у 2015 році