26 березня 2018 р.

Ліс - це життя! (Стаття у газеті "Вільний голос" 22.03.2018р.)

   21 березня в усьому світі відзначали Міжнародний День лісу, заснований 1971 року. Ініціатором відзначення Дня лісу виступила Європейська конфедерація сільського господарства на 23-й Генеральній Асамблеї, ідея була підтримана Всесвітньою Продовольчою і сільськогосподарською організацією при ООН. З цього приводу розмовляємо з провідним інженером охорони і захисту лісу Коломийського держлісгоспу Олегом Соколовим.
–Всесвітній день лісівництва невипадково відзначають у день весняного рівнодення – за
традицією якраз цей день вважається першим днем весни, символом нового
життя і нових починань, – розповідає Олег. – Крім цього, у День лісу відзначають внесок лісів та лісового господарства у життя суспільства. Щороку в цей день фахівці з усього світу обговорюють користь лісу, товарів та послуг, отриманих з лісу; люди можуть
дізнатися про стале управління лісами, невиснажливе використання лісових ресурсів (без завдання шкоди лісовим екосистемам) з метою їх збереження для майбутніх поколінь.
   – Як у цьому контексті виглядає Україна?
   – За площею лісів Україна посідає восьме місце в Європі. Загальна площа земель лісового фонду України становить 10,8 млн. га, з яких вкрито лісовою рослинністю 9,5 млн. га – це 15,7% території України. Ліси у нас розміщені нерівномірно. Так, на Поліссі площа їх становить 37%, в лісостепу – 30,2%, степу – 5,8% і Криму – 4,2% до загальної площі цих зон. Найвища лісистість у Карпатах – 40,2%. Гірські ліси відіграють важливі водоохоронні і водорегулюючі функції. Не менш важливу екологічну роль відіграють ліси у захисті ґрунтів від ерозії, особливо в гірських умовах, у регулюванні клімату, створенні умов для оздоровлення та відпочинку людей. У лісах України зростає
200 деревних і чагарникових порід: сосна, дуб, ялина, ялиця, бук, граб, ясен, береза, вільха, осика, верба та інші. В Україні переважають насадження з листяних порід – 55% площі. У них росте 21,4% дубових лісів країни. Букові ліси становлять 19%, насадження ясена – 12%. Найстаріші ліси – в Закарпатській області, їх середній вік – 63 роки. У зоні Карпат молоді насадження досягають 42%, загалом в Україні більша половина насаджень – молоді.
   – Наскільки багата лісами Коломийщина?
   – У підпорядкуванні ДП «Коломийське лісове господарство» 25 тис. га лісу. Лісистість становить 24% (в області – 41%). Вкрита лісом площа 93%. У нас переважає дуб  звичайний (47%), бук лісовий (23%), граб, ялиця, дуб червоний, липа, береза. Важливе значення має відтворення лісу. Цьогоріч його обсяги складуть 60 гектарів. Посадка лісу буде проведена на свіжих не задернілих зрубах в свіжих та вологих грабових судібровах (90%), свіжих та вологих ялицевих судібровах та дібровах (10%). Буде висаджено
173,89 тис. шт. саджанців лісових порід. Весь посадковий матеріал, до речі, вирощений на наших власних розсадниках з насіння, зібраного на постійних лісонасіннєвих ділянках, генетичних резерватах та клонових плантаціях Держлісгоспу. Навесні плануємо також закласти 8 гектарів клонової плантації модрини
європейської. У нас функціонують шість постійних лісових розсадників загальною площею 14 гектарів і теплиця (150 м кв.), облаштована сучасною системою
крапельного зрошування.
    – Знаю, що з 21 березня до 20 квітня (День Довкілля) триває щорічна Всеукраїнська акція «Майбутнє лісу у твоїх руках»…
    – Так, її мета – поширення знань про ліси та їх важливість для існування життя на планеті, виховання у підростаючого покоління шанобливого ставлення до природи. Цьогоріч на базі нашого Держлісгоспу у рамках акції заплановано садіння лісу за участю школярів, студентів, представників місцевої влади, ЗМІ; проведення лекцій та виховних годин. Для учнів 1–4 та 5–8 класів проводимо конкурси на кращий малюнок і твір на тему «Людина та ліс». Щороку в наших заходах беруть участь понад 500 школярів з Коломийського, Снятинського, Городенківського районів, представники місцевих органів влади, громадських організацій. Надзвичайно приємно, що з кожним роком кількість охочих взяти участь в акції «Майбутнє лісу у твоїх руках!» зростає.
     Активну участь в акціях лісгоспу беруть юні лісівники Сопівського шкільного лісництва, які допомагають у зборі насіння лісових культур, їх висіві та висаджуванні саджанців у лісових масивах, закріпленні шпаківень. Діти набувають теоретичних і практичних знань, що дає змогу краще зрозуміти лісівничу справу, якій вони планують присвятити своє життя.
    На завершення нашої бесіди Олег наголосив: ліс – це не тільки чиста прісна вода, безпечна домівка для флори і фауни, деревина для наших будівель, сировина для паперу, пилок та нектар для бджолярства, неймовірна кількість безцінних археологічних, історичних та культурних об’єктів. Це – саме життя. Тож шануймо ліс і святкуймо це чудове свято разом.
 
    Спілкувалась Василина КОЖУШНА. Газета "Вільний голос" 22 березня 2018 р. 


Реалізація насіння модрини європейської врожаю 2017-2018 року

Реалізація насіння модрини європейської врожаю 2017-2018 року

- Насіння модрини європейської (врожай 2017-2018 року) - 4600 грн./кг ( в наявності 70 кг.)

З питань реалізації звертайтесь за адресою:

   Адмінуправління лісгоспу
   вул. Дружби 18, с. Н. Вербіж,
   Коломийський район
   Івано-Франківська область, 78218

    тел. (03433) 2-24-21
    моб.тел. 067 343 06 06
    моб.тел. 068 050 51 85
    e-mail: koldlg@gmail.com 








23 березня 2018 р.

Кликали весну. (Стаття у газеті "Вільний голос" 22.03.2018р.) Стаття до "Всесвітнього дня зістрічі птахів"

     У Сопівській загальноосвітній школі упродовж березня під керівництвом вчителя біології Гаврилюк Оксани та вчителя географії, керівника гуртка «Юні лісівники» П’ятковської Любові проведено тематичну лінійку «Благослови, мати, весну закликати», свято «День зустрічі птахів». Веселими піснями, віршами, веснянками та хороводами учні відтворили обряд зустрічі весни, показали веселе дійство, яке символізувало прихід тепла. Юні охоронці природи розповіли про красу та значення первоцвітів. Також запам’яталось свято «День зустрічі птахів», діти зрозуміли, що природа - наша мати, а птахи - пернаті друзі, про яких треба дбати, яких слід оберігати. Добрі настанови на святі школярі почули від Олега Соколова, провідного інженера захисту і охорони лісу Коломийського держлісгоспу.

Мар'яна ВАСИЛИК, голова учкому школи.
Газета "Вільний голос" №11 22 березня 2018 р.

16 березня 2018 р.

Акція «Майбутнє лісу у твоїх руках»


   З 21 березня по 20 квітня (День Довкілля) триває щорічна Всеукраїнська акція «Майбутнє лісу  у твоїх руках». Метою акції є поширення знань про ліси та їх важливість для існування життя на планеті, виховання у підростаючого покоління шанобливого ставлення до природи, забезпечення зацікавленості у збереженні лісових насаджень, дотримання правил поведінки в лісі, роз’яснення населенню важливості створення лісових насаджень, ознайомлення та надання можливості учнівській молоді, представникам громадськості взяти участь у роботах з лісовідновлення та лісорозведення.
   На базі ДП "Коломийське лісове господарство" в рамках акції «Майбутнє лісу  у твоїх руках» протягом місяця відбудуться наступні заходи: садіння лісу за участю школярів та студентів, представників місцевої влади, ЗМІ; проведення лекцій та виховних годин; Крім того, у рамках акції для учнів 1-4 та 5-8 класів проводитимуться конкурси на кращий малюнок і твір на тему «Людина та ліс».
   Щороку у заходах беруть участь понад 500 школярів з Коломийського, Снятинського, Городенківського районів а також представники місцевих органів влади та громадських організацій. Надзвичайно приємно, що з кожним роком кількість охочих взяти участь в акції «Майбутнє лісу у твоїх руках!» зростає. Посадивши хоча б одне дерево, хоча б раз відчувши той ніжний шепіт лісу, людина назавжди відчуває свою причетність до стану навколишнього середовища.
   Також беруть активну участь в Акціях юні лісівники Сопівського шкільного лісництва. Вони допомагають у всіх заходах, що проводять працівники лісгоспу, а охоче також беруть активну участь при створенні лісу, під час чого закріплюють свої теоретичні знання та  набувають практики, що дає змогу краще зрозуміти лісівничу справу, якій вони планують присвятити своє життя.
   Дані Акції сприяють виховати як в підростаючого покоління, так і в дорослих шанобливе ставлення до навколишнього середовища, прищепити  любов до природи та розвити екологічну культуру.

Міжнародний день лісу

   21 березня світова громадськість відзначає Міжнародний день лісу. Щороку цього дня фахівці з усього світу знаходять час для обговорення корисних властивостей лісу, товарів та послуг, отриманих з нього. Цю традицію було започатковано в 1971 році під час загальних зборів Європейської конфедерації сільського господарства, метою яких було обговорення важливості вміння цінувати значення власних лісових ресурсів. Так і зародилася ідея проголошення Всесвітнього дня лісу, яка одразу ж була підтримана ООН з питань продовольства та сільського господарства (ФАО). Європейська конфедерація сільського господарства зазначила, що цей день має бути набагато важливішим за Всесвітній день дерева. «Всесвітній день лісівництва потрібно використовувати для розповсюдження інформації щодо всіх аспектів багатства лісу, представлених з трьох точок зору: виробництво, захист та відновлення, а також їх зв’язок із заповіданням», – було зазначено конфедерацією.

  
   Генеральна асамблея ООН ухвалила рішення, що починаючи з 2013 року Міжнародний день лісів буде відзначатися у всіх країнах світу. У резолюції ООН відзначається надзвичайна важливість підвищення обізнаності населення всіх країн в особливій ролі всіх видів лісів і навіть окремих дерев, що ростуть за межами лісових масивів. У зв'язку з проголошенням Міжнародного дня лісів, ООН пропонує всім державам-членам приурочувати до цього міжнародного дня проведення відповідних інформаційно-пропагандистських заходів, присвячених конкретній діяльності щодо всіх видів лісів і дерев. Їм рекомендується проводити масові заходи, наприклад, кампанії по висадці дерев з урахуванням традицій та природних особливостей країн. Всесвітній день лісу святкується в день весняного рівнодення в Північній півкулі, що за традицією вважається першим днем весни і є символом нового життя та нових починань. Звичайно в Південній півкулі цей день є днем осіннього рівнодення, але в будь-якому випадку даний період є сприятливим для посадки та росту дерев.


   Цього року обсяги відтворення лісу в ДП "Коломийське лісове господарство" складе 60 гектарів. Посадка лісу буде проведена на свіжих не задернілих зрубах в свіжих та вологих грабових судібровах 90%, свіжих та вологих ялицевих судібровах та дібровах 10%. Буде висаджено 173,89 тис.шт. саджанців  лісових порід ( дуб 81%, бук 2%,  клен 12%, ялиця 3%, модрина 2%). Весь посадковий матеріал вирощений на власних розсадниках з насіння яке зібрано на постійних лісо насіннєвих ділянках, генетичних резерватах та клонових плантаціях держлісгоспу. Весно плануємо закладку 8 га клонової плантації модрини європейської. В держлісгоспі функціонує 6 постійних лісових розсадників загальною площею 14 гектарів та 1 теплиця загальною площею 150 м2.  облаштована сучасною системою крапельного зрошування.  

Зведена відомість проектів лісових культур, лісових плантацій і природного поновлення на 2018 рік по ДП "Коломийське лісове господарство"

Зведена відомість проектів лісових культур, лісових плантацій і природного поновлення на 2018 рік по ДП "Коломийське лісове господарство"