4 травня 2018 р.

Обласний семінар керівників учнівських лісництв

    24 квітня на базі Пістинської загальноосвітньої школи I-III ступенів  (Косівський район) відбувся обласний семінар-практикум керівників учнівських лісництв та відповідальних представників держлісгоспів на тему: «Практична природоохоронна діяльність в учнівському лісництві». У семінарі взяли участь методист Івано-Франківського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Леся Вівчарук, методист Косівського РМК Олександра Ставчанська,  фахівці екологічної освіти, керівники учнівських лісництв, адміністрація Пістинської школи, лісівники ДП «Кутське лісове господарство» від ДП «Коломийське лісове господарство» - провідний інженер по охороні та захисту лісу  Олег Соколов, П'ятковська Любов Іванівна - Сопівська ЗОШ І-ІІІ ступенів, учнівське лісництво, Шабага Світлана Михайлівна - Герасимівська ЗОШ І-ІІІ ступенів, учнівське лісництво.


   Перед учасниками семінару з концертом виступили вихованці Пістинської школи. Презентацію навчального закладу провів директор Василь Лаврук.
   На семінарі були розглянуті питання удосконалення практичної природоохоронної роботи, перспективи відродження шкільних лісництв в умовах децентралізації та форми і методи освітньо-виховної діяльності в учнівському лісництві в аспекті екологічної освіти та виховання.


   У кабінеті лісівництва, який облаштували лісівники Кутського лісогосподарського підприємства, Тарас Федорчук, керівник учнівського лісництва Пістинської загальноосвітньої школи, разом з учнями провів гурткове заняття на тему: «Способи розмноження деревних порід».


  Після практичної частини лісничий ДП «Кутське лісове господарство» Петро Пліхтяк розповів присутнім керівникам про досвід роботи та інноваційні підходи у співпраці лісгоспу із Пістинською школою та провів пізнавальну екскурсію лісгоспом.


   Учасники семінару мали можливість оглянути музей-криївку, яку лісівники відкрили минулого року до 75-ої річниці створення УПА.

>>> Більше фотографій тут <<<

Опис даної події на сторінках Івано-Франківського ОУЛМГ

Тиждень охорони довкілля

Тиждень охорони довкілля


   Нещодавно у Сопівській загальноосвітній школі пройшов тиждень охорони довкілля, до якого було приурочено загальношкільний захід, участь у якому взяли старшокласники та лісівники. На захід було запрошено представників обласного телеканалу «РАІ».
   На базі школи діє єдина на Коломийщині школа лісівників.
   Директор школи, Любов Гринчук з великим захопленням розповідає: «У нашій школі активно прижилася школа лісництва. Ця співпраця між лісниками і нашими учнями, які сподіваємось будуть продовжувачами такої професії як бути лісниками, бути охоронцями нашої природи, бути частинками природи, а не вважати себе царями природи, принесе користь не тільки школярам, а й всім жителям нашого села. Ми покликані виховувати любов, повагу, бережливе ставлення до матінки-природи».

   Впродовж тижня у школі відбувалися різноманітні конкурси та вікторини, а закінченням стала прес-конференція екологів та лісівників.
   Керівник гуртка юних лісників Сопівської ЗОШ Любов П’ятковська розповіла про роботу гуртка, участь школярів в обласних конкурсах. Силами гуртківців створена шкілка, де висівають та доглядають за різноманітними саджанцями.


   Найцікавіше було учням слухати начальника відділу лісового господарства ДП «Коломийський лісгосп» Ігоря Скочеляса. Він розповідав про флору та фауну нашого краю і акцентував увагу на рідкісних та зникаючих видах. «Дуже приємно, що учні та вчителі цієї школи вийшли з такою пропозицією – створити шкільне лісництво на базі школи. Фактично, ми приймаємо участь в їхній роботі: надаємо методичні матеріали, допомагаємо з посадковим матеріалом» – говорить Ігор Скочеляс.


 Тішить те, що дітлахів надзвичайно зацікавила гурткова робота. Вони самостійно виготовили Червону книгу нашого регіону та підготували повідомлення про навколишнє середовище краю. А ще оформили дерево побажань, де написали пропозиції, як вберегти природу від забруднення.
   Час прес-конференції пролетів дуже швидко, оскільки дискусії школярів-екологів та лісівників були дуже жвавими.
На завершення юні лісівники запросили присутніх на продовження акції восени.

  Про дану подію також детально розказано в сюжеті телекомпанії "РАІ": Тиждень довкілля

На Коломийщині лісівники ДП «Коломийське лісове господарство» та пожежники провели навчання з гасіння лісових пожеж

Навчання з гасіння лісових пожеж

   Щорічно лісові пожежі завдають непоправного збитку природі і державі.Найбільша кількість пожеж, як правило, припадає на весняно-літній період. У вихідні й святкові дні ліс відвідує велика кількість людей, що призводить до різкого зростання джерел вогню.
   За декілька годин неконтрольована пожежа може знищити цілі лісові масиви, які росли десятками років, а про збитки годі й казати – лік може йти на мільйони. Величезної шкоди пожежі завдають фауні – гинуть птахи, звірі, знищуються їхні домівки.
    Працівники ДП «Коломийський лісгосп» з усією відповідальністю ставляться до запобігання та захисту лісових масивів від пожеж. Протягом 2018 року ДП «Коломийський лісгосп» було створено 2 пожежних модулі на базі автомобіля УАЗ ємкістю 1м3  з мотопомпою та причіпний пожежний модуль з бочкою ємкістю 3м3  та мотопомпою, проведено плановий ремонт  пожежного автомобіля на базі ГАЗ-66.


Пожежний автомобіль на базі ГАЗ-66




























Пожежний мобільний модуль на базі автомобіля УАЗ

Трактор з плугом ПЛН-70 для відорювання мінералізованих смуг

Пожежний модуль на базі мотопомпи та причіпної бочки 3 кбм

   26 квітня в урочищі «Велика Кам’янка», згідно затвердженого плану взаємодії, відбулися тактико-спеціальні навчання з ліквідації лісової пожежі. Лісівники та рятувальники відпрацьовували взаємодію між пожежно-рятувальними пiдроздiлами гарнiзону та добровільними дружинами створеними на базі сільських рад, а також перевiряли оперативну готовність особового складу й пожежно-рятувальної техніки та працівників лісового господарства до дій у випадку виникнення пожеж у лісових масивах. Була змодельована ситуація, внаслідок якої через необережне поводження відпочивальників з вогнем у лісі зайнялася суха трава на площі 1000 м2. Суха, тепла погода сприяла швидкому розповсюдженню вогню, а тому виникла загроза поширення пожежі. Майстер лісу повідомив лісничого Шепарівського лісництва про виникнення пожежі. Лісничий терміново проінформував керівництво лісгоспу, оповістив працівників для підготовки засобів пожежогасіння про виникнення пожежі. Внаслідок посилення вітру відбулося загоряння хмизу та виникла низова пожежа в лісовому масиві на площі 1000 м2. Лісничий  провів розвідку місця пожежі, визначив вирішальний напрямок. По прибутті до місця пожежі керівник лісгоспу викликав спеціальні служби взаємодії. 

Гасіння пожежі за допомогою механізованого вогнегасника Дніпро-М

    Площа пожежі сухої трави збільшилася до 1000 м2, розповсюджувалася у напрямку с. Годи-Добровідка. Головний лісничий Коломийського лісгоспу повідомив голову П'ядицької ОТГ щодо залучення добровільної пожежної дружини (ДПД) з підручними засобами пожежогасіння. До місця пожежі прибули члени ДПД с. Годи-Добровідка. Вони створили резерв для запобігання розповсюдження пожежі з півночі підручними засобами пожежогасіння.
     На місці виклику створили оперативний штаб. Завдяки спільним зусиллям лісівників та рятувальників модельовану пожежу ліквідовано.

Підсумки гасіння модельованої пожежі


   Після завершення навчань начальник відділу охорони, захисту лісу і мисливства Івано-Франківського ОУЛМГ Роман Поціхович підсумував, що лісогосподарськими підприємствами управління розробляються мобілізаційно-оперативні плани гасіння лісових пожеж, які погоджуються з пожежно-рятувальними підрозділами. Щороку лісгоспами здійснюється будівництво нових лісових доріг у раніше недоступні масиви та ремонт існуючих доріг протипожежного призначення. В усіх лісництвах управління облаштовано пункти зосередження протипожежного інвентаря та засоби пожежогасіння.
   Щороку лісгоспами проводяться спільні з підрозділами ДСНС навчання з відпрацювання сил і засобів для ліквідації можливих пожеж. Начальник Коломийського МРВ УДСНС Ігор Вацик зазначив, що мета навчань досягнута, всі задіяні сили та засоби спрацювали злагоджено.
Також дана акція висвітлена на сторінках: Прес-служби Івано-Франківського ОУЛМГ

Пожежний модуль Дніпро-М

Штаб поротидії модельованій пожежі