21 березня 2017 р.

Міжнародний день лісів або Всесвітній день захисту лісів

       Наша планета являє собою єдиний організм, в якому, як і в людському організмі, абсолютно немає нічого зайвого, і кожен його елемент важливий, гармонійно підтримує і наповнює життям, і своїм неповторним різноманіттям все навколо. Ліси на нашій Землі займають цілу третину всієї суші нашої планети. Виконуючи життєво важливі екосистемі функції вони також є і будинком, і джерелом засобів до існування для безлічі людей. За даними сучасної статистики, у світі нараховується понад 1,6 млрд. людей, які безпосередньо залежать від здорового стану лісів. До їх числа входять приблизно 2 тис. корінних народів і народностей, які невід’ємно пов'язали свій побут, культуру та світосприйняття з унікальними багатствами лісу.
Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй резолюцією A/RES/67/200 проголосила 21 березня Міжнародним днем лісів або Всесвітнім днем захисту лісів. Цей день покликаний привернути увагу до важливості значення лісів для життя на планеті, підвищити обізнаність суспільства про їх надзвичайно важливу роль. Міжнародний день лісів відзначають в усіх країнах світу.
Всесвітній день лісів святкується в день весняного рівнодення в Північній півкулі, що за традицією вважається першим днем весни і є символом нового життя та нових починань. Звичайно в Південній півкулі цей день є днем осіннього рівнодення, але в будь-якому випадку даний період є сприятливим для посадки та росту дерев.
Проблема збереження лісу та його багатств належить до найважливіших екологічних завдань для всіх країн світу. В останні роки тенденції, пов'язані зі зменшенням лісів на Землі, викликають тривогу не тільки у екологів, але й у всього міжнародного співтовариства.
У зв'язку з цим, основним завданням Міжнародного дня лісу є привернення уваги жителів планети до проблеми збереження лісів, інформування про значимість лісових екосистем, їх дійсний стан, основні заходи захисту та відновлення.
Загальна площа земель лісового фонду України становить 10,8 млн. га, з яких вкрито лісовою рослинністю 9,5 млн. га, що становить 15,7% території України. За 50 років лісистість зросла майже в 1,5 рази, а запас деревини – в 2,5 рази і досяг 1,8 млрд. м3. Середній щорічний приріст у лісах дорівнює 4,0 м3 на 1 гектар і коливається від 5,0 м3 в Карпатах до 2,5 м3 в степовій зоні.
Загальна площа земель, які знаходяться у постійному користуванні      ДП «Коломийський лісгосп»  складає 27031 га.
За породним складом переважають лісові масиви сформовані дубом, буком, що займають площу 18,1 тис. га (72,6%). Серед інших цінних порід присутні ялиця, ялина, сосна, ясен. На даний час за площею і за запасом переважають середньовікові насадження. Їх площа складає 13420 га (53,7 %).
Середній вік насаджень лісгоспу становить 60 років, а повнота – 0,6-0,7. Середній запас деревостану – 211 м3 на 1 га. Річний розмір лісокористування на кінець ревізійного періоду склав 36 тис. м3, в тому числі, по головному користуванню – 24 тис. м3.
За повнотами переважають середньоповнотні деревостани, які складають 70% від загальної площі вкритих лісовою рослинністю земель.
В 2017 році працівники ДП «Коломийський лісгосп» проводять посадку лісових культур на площі 76,3 га.  Під природне поновлення залишено 35,1 га лісових угідь.
До весняної лісокультурної кампанії 2017 року лісівники підготувалися заздалегідь. Упродовж 2016 року було виконано низку підготовчих робіт: проведено підготовку ґрунту на 2017 рік на площі 33,3 га, в розсадниках вирощено 137 тис. штук стандартного посадкового матеріалу сіянців та саджанців, заготовлено 982 кг насіння деревно-чагарникових порід. До Всесвітнього Дня захисту лісів працівниками ДП «Коломийський лісгосп» буде  проведено посадку лісових культур на площі 1,3 га в Заболотівському лісництві.
Працівники нашого лісгоспу чітко усвідомлюють значення лісів в природі та житті людини, а тому роблять все необхідне, щоб забезпечити успішне лісорозведення та лісовідновлення, а отже, щоб зберегти та покращити стан лісів в нашій місцевості. Ліси забезпечують суспільство багатьма цінностями. Це не лише чиста прісна вода, безпечна домівка для нашої флори та фауни, деревина для наших будівель, сировина для паперу, пилок та нектар для бджолярства, неймовірна кількість безцінних археологічних, історичних та культурних об’єктів. Це – саме життя. Тому любіть ліс і святкуйте це чудове свято разом з нами.